Läti Kindad

Läti Kindad

HIND: 29.90 EUR

Toode on laost otsas!

Lisainfo toote kohta

Raamat on kokku pandud nii, et see tutvustaks Lätit ja selle kultuurilugu, kuid samas pakuks väljakutseid ja praktilisi näpunäiteid ka kudujatele. Väljaanne sisaldab teavet kinnaste kohta, mida kooti Lätis 18. sajandi lõpust 20. sajandi alguseni. Visuaalselt silmapaistev väljaanne annab ülevaate läti traditsionaalsest kultuurist, kindamustritest ja -elementidest ning eri piirkondi iseloomustavatest värvidest, mustritest ja kompositsioonidest.
Raamatu autor on etnograaf Maruta Grasmane, kes on üle 20 aasta kogunud ja süstematiseerinud materjale läti kinnaste kudumis- ja kandmistraditsioonide kohta.
Raamatu on välja andnud rahvarõivakeskus Senā Klēts, mis tegeleb rahvarõivaste ajaloolise uurimise, rahvarõivaste valmistamise ja vanade traditsioonide populariseerimisega.
„Läti kindad“ anti esmakordselt välja 2012. aastal ja tänu lugejate suurele huvile on aastate jooksul müüdud enam kui 20 000 raamatueksemplari. Ilmumise aastal esitati raamat Läti kauneima raamatu auhinna kandidaadiks.
Eestikeelne väljaanne on raamatu kuues tõlge, eelnevalt on see välja antud inglise, saksa, norra ja jaapani keeles; tõlge on olemas ka prantsuse ja soome keelde.
Raamat on suurepärane kink nii kudujatele kui kõigile teistele, kes austavad etnograafilisi mustreid, traditsioone ja kauneid raamatuid. Raamatu materjal on ainulaadne nii mahu kui sisu poolest, mistõttu võib seda pidada läti etnograafiliste kinnaste entsüklopeediaks.